Eljacht Cup 2012

Eljacht Cup 2012 – regaty do Bałtijska

Już w czerwcu najlepsi żeglarze amatorzy ponownie zmierzą się z morzem i rywalami podczas kolejnej edycji regat Eljacht Cup. Tym razem jachty pokonają trasę do portu w rosyjskim Baltijsku. Start oraz zakończenie regat odbędzie się w gdańskich Górkach Zachodnich. Emocji na pewno nie zabraknie.

Organizatorem regat jest Jachtklub Stoczni Gdańskiej, a sponsorem tytularnym od 2010 roku firma Eljacht z Gdańska – przedstawiciel Raymarine w Polsce. Patronat nad Eljacht Cup 2012 objęły największe, ogólnopolskie media żeglarskie.

Tym razem do Bałtijska

Tegoroczna edycja regat Eljacht Cup odbędzie się w dniach 23 – 25 czerwca 2012. Start nastąpi z przystani Jachtklubu Stoczni Gdańskiej mieszczącej się w Górkach Zachodnich w Gdańsku. Następnie uczestnicy popłyną do portu w Bałtijsku, by ostatecznie powrócić do Gdańska, gdzie przewidziano oficjalne zakończenie regat. Jak co roku, biorące w zawodach drużyny mogą liczyć na bardzo dobrą zabawę w duchu sportowej rywalizacji.

Tym razem żeglarze wpłyną na wody Federacji Rosyjskiej, do portu w Bałtijsku.

Zależy nam, by regaty w tym roku oraz w kolejnych edycjach przybrały międzynarodowy charakter. Trasa wiodąca aż do portu w Bałtijsku na pewno sprawi, że regaty będą większym wyzwaniem dla biorących w nich udział ekip – informuje Tomasz Jankowski z firmy Eljacht, sponsora tytularnego regat.

Nie należy jednak zapominać, że aby spokojnie żeglować w stronę rosyjskiego portu, trzeba posiadać wyrobioną wizę. Na to potrzeba około tygodnia. Warto więc już teraz złożyć stosowne wnioski.

Regulamin regat

Regaty zostaną rozegrane w kategorii jachtów kabinowych w klasyfikacji generalnej i grupach wynikających z podziału jachtów startujących w sposób dzielący wszystkie startujące jachty na trzy równo liczne grupy odpowiednio do wartości współczynnika KWR (pkt.VIII.3.a regulaminu Pucharu Zatoki Gdańskiej 2012).

Klasyfikacja wyników regat zostanie sporządzona w oparciu o czas przebycia trasy wyścigów skorygowany odpowiednio do wartości współczynnika KWR jachtu – obowiązuje aktualne świadectwo pomiarowe.

Organizator przewiduje możliwość korekty współczynników KWR jachtów  zgodnie z pkt.4.6 przepisów. Przewiduje się przeprowadzenie 2 wyścigów. Wyniki w  grupach będą ogłoszone wyłącznie w przypadku,  gdy w regatach zostanie sklasyfikowanych minimum 9 jachtów.

Zgłoszenia  wstępne  należy kierować na adres organizatora z wykorzystaniem wszelkich podanych do wiadomości środków łączności w terminie do godz.20:00 20 czerwca 2012 r. (środa). Z uwagi na konieczność przekazania stronie rosyjskiej list jachtów i członków załóg, ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń do regat upływa o godz. 14:00 w piątek 22.06.2012 r..

Przy zgłoszeniu  ostatecznym  należy posiadać ważny paszport, wizę wjazdową i ubezpieczenie na okres pobytu. Dotyczy wszystkich członków załogi jachtu.

 

Program Eljacht Cup 2012*

21.06 (czwartek) Górki Zachodnie, godz.  11:00 -18:00 – pomiary kontrolne jachtów

22.06 (piątek) Górki Zachodnie, godz. 10:00 -14:00 – zgłoszenia ostateczne

18:00 – spotkanie informacyjne, odprawa kapitanów,

19:00 – wieczór żeglarski

23.06 (sobota) Górki Zachodnie, godz. 07:30 – odprawa graniczna

09:00 – start do I wyścigu Górki Zach. – Bałtijsk

Bałtijsk godz.18:00 – otwarcie linii mety

24.06 (niedziela) Bałtijsk, Kaliningrad, godz. 09:00 do 22:00 – program miejscowy

25.06 (poniedziałek) Bałtijsk, godz. 07:30 – 09:30 – odprawa graniczna

11:00 – start do II wyścigu Bałtijsk – Gdańsk

Górki Zach., godz. 17:00 – otwarcie linii mety

*terminy podane według czasu lokalnego

Więcej informacji o regatach można uzyskać na naszej stronie internetowej: www.eljacht.pl oraz na stronie internetowej organizatora – Jachtklubu Stoczni Gdańskiej: http://www.jachtklub.nsm.pl/

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*