IV Międzynarodowe Regaty Żeglarskie Eljacht Cup 2013

Eljacht Cup 2013 - fot. Wojciech Trzcionkowski

 

Trzeci weekend czerwca będzie okazją do rywalizacji na międzynarodowych wodach w ramach IV Międzynarodowych Regat Eljacht Cup 2013. Regaty odbędą się w terminie 14-17 czerwca 2013 i są klasyfikowane w cyklach regatowych Pucharu Zatoki Gdańskiej oraz Pucharu Bałtyku Południowego 2013. Regaty zostaną rozegrane na trasie Gdańsk – Bałtijsk – Gdańsk.

Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno doświadczonych żeglarzy, jak i amatorów. Celem regat jest promowanie żeglarstwa i żeglarskiej współpracy służącej rozwijaniu kontaktów transgranicznych oraz zaszczepienie wśród uczestników pasji do żeglowania. Mniej doświadczeni żeglarze będą mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności na międzynarodowych wodach. Uczestnicy będą mieli dodatkowo możliwość bliższego poznania kultury i obyczajów naszych wschodnich sąsiadów.

Załogom przez cały czas będzie towarzyszyć dwóch fotografów, którzy zadbają o profesjonalne udokumentowanie przebiegu regat.

Start do regat, w których liczny udział sygnalizują załogi jachtów pod banderą rosyjską, rozpocznie się w sobotni poranek. Następnie załogi popłyną do Bałtijska, gdzie w niedzielę zostanie rozegrany wyścig o Bursztynowy Żagiel. Na wyścig przybędzie duża flota jachtów z polskiej części Zalewu Wiślanego.  Tego dnia w Bałtijsku planowane są obchody święta żeglarskiego połączonego z licznymi atrakcjami.  Do ostatniego punktowanego wyścigu żeglarze wystartują 17 czerwca. Uroczyste zakończenie regat odbędzie się w gdańskiej przystani Jachtklubu Stoczni Gdańskiej.

W tegorocznej edycji jachty ścigać się będą w grupach KWR, ORC oraz Open, czyli klasie jachtów nie posiadających świadectw pomiarowych. W regatach mogą startować wszystkie jachty kabinowe zdolne do żeglugi na otwartym morzu.

Prosimy pamiętać o sprawdzeniu ważności paszportu, wyrobieniu wizy wjazdowej na terytorium Federacji Rosyjskiej oraz o wykupienie ubezpieczenia, które powinno obowiązywać od 15 do 19 czerwca 2013.

- Jesteśmy przekonani, że regaty Eljacht Cup będą okazją do mile spędzonego weekendu, połączonego z dodatkowymi atrakcjami oraz dużą dawką sportowej rywalizacji. Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie – informuje Tomasz Jankowski z firmy Eljacht, sponsora tytularnego regat Eljacht Cup.

 

Organizator: Jachtklub Stoczni Gdańskiej

Zgłoszenia prosimy wysyłać na: info@eljachtcup.pl , jsg@nsm.pl

Więcej informacji na stronie regat: www.eljachtcup.pl , www.jachtklub.nsm.pl 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*